KDY 12,července 2008

KDE : Nepomyšlský rybník

KDO : MC Jablíčko, SDH Nepomyšl, Městys Nepomyšl, Pandíci

POČASÍ : polojasno, dopoledne slunečno, později se zatáhlo a začalo poprchávat a v závěru dne i pršelo

V ranních hodinách proběhla příprava na samotnou akci, vytyčila se závodníkům závodní trasa, připravily se stanoviště, u kterých závodníci zodpovídaly otázky ze zdravotnictví. V 9,00 začal zápis jednotlivých závodníků a v 10,00 hod začal samostatný závod v minitriatlonu, závodníci vyrážely v časových intervalech od startu, který byl na parkovišti u rybníka, dále pokračovali směrem podél potoka a místní polní cesty zvané hráz. To byla první část minitriatlonu, kterou děti odběhli a u místní hrušky začínala 2 část závodu a to v jízdě na kole, ta směrovala po místní komunikaci směrem na Dvérce, kde dětem odebírali jízdní kola místní hasiči, poté děti se o kousek úseku vrátily a absolvovali výstup na místní kopec zvaný Lípa. Pak se vrátily na stanoviště, kde jim hasiči odebírali kola a pokračovaly ve 3 části závodu a to po místní louce za rybníkem, kde na ně čekali 4 stanoviště s otázkami. Cílem byla pláž, u které se odevzdaly lístečky, na které  si soutěžící poznamenaly odpovědi na otázky. Po doběhnutí všech dětí se vyhodnotily časy a odpoledne byl vyhlášeni výtězi. Pro naše nejmenší dětičky byl připraven superminitriatlon, kde byly pro děti připraveny odrážela, tříkolky a jiná nemotorová technika, v cíly superminitriatlonu byly pro děti připraveny odměny a každé z dětí dostalo svůj jmenný diplom a medaili. Při celé akci byly dobrovolní záchranáři ze Žatce, kteří předvedly záchranu topícího se člověka a různé záchranářské techniky, mimo jiné i první pomoc. Velkým závodníkům předal medaile a diplom sám p. starosta Josef Lněníček. Pro všechny zúčastněné bylo připraveno občerstvení v podobě špekáčků, přítomný byl i zdejší majitel hospůdky, který zdejším i přespolním poskytoval limonády a zdatným pivařům jejich oblíbený nápoj pivo. Závěr dne patřil již právě zmíněným záchranářům a místním i přespolním hasičům, kteří si zde hned odbyly povinné cvičení s názvem „Hledání pohřešované osoby“ Pohřešovaných osob bylo celkem 7 a úspěšně byly nalezeni všichni. Role pohřešovaných si zkusilo 4 děti a 3 dospělé osoby. Akce skončila zhruba okolo 18,00 s velkým úspěchem i když za deště.

Za ochotu a pomoc děkujeme místním hasičům, dobrovolným záchranářům ze Žatce, Městysu Nepomyšl a ostatním sponzorům( p. Hedvika Brožová, Petr Lněníček, Jiří Novák, pohostinství Smutný, pohostinství Tučím, Lněníček Zdenek, , kteří se na akci podíleli finančně či hmotným darem. Pro velký úspěch akci zopakujeme